BIOkatering

Biokatering, to przygotowywanie i dostarczanie potraw z produktów naturalnych, pochodzących z ekologicznych upraw, które nie stosują nawozów sztucznych i środków ochrony roślin, zachowujących wysoką wartość odżywczą.

W hodowli zwierząt zwraca się uwagę na skład i pochodzenie pasz, dba się o naturalne zachowania, zdrowie i dobrostan zwierząt, promuje naturalny rozwój i wzrost zwierząt.

W rolnictwie ekologicznym unika się rafinowania żywności, jej konserwowania i poprawiania smaku poprzez stosowanie licznych sztucznych dodatków.

Panuje przekonanie, że żywność bio jest dużo droższa. To tylko częściowa prawda. Jest droższa, w praktyce jednak posiłki bio poprzez właściwie dobrane, pełne wartości odżywczych produkty, zaspokajają nasze żywieniowe potrzeby przy spożyciu mniejszych porcji. W diecie bio produkty mięsne, a wiec te najdroższe, nie stanowią podstawy żywienia.
Pewność, ze produkty są ekologiczne, uzyskujemy poprzez wgląd w stosowne certyfikaty, a także osobisty kontakt z producentami.
W przygotowywanych przez nas bio- potrawach nie używamy również mąki pszennej, cukru białego, tłuszczy utwardzonych i ratyfikowanych olejów.